Čarodějka

9. září 2014 v 12:00 | Werewolfin |  Others
Lidé mohou mít mnohé kouzlo- úsměv, nápady, hlas, hřejivý pohled, dobré srdce, šarm. A pokud se naučí své kouzlo používat, dokáží mnoho dobrého a pochopitelně i zlého. Ale dnes o tom dobrém.


O lidech, kteří se do paměti veřejnosti dostaly skrze umění, se většinou mluví v souvislosti se zlatem- zlaté srdce, zlato v hrdle, zlaté ruce a mnoho, mnoho dalších. Je to snad proto, že zlato je velmi ceněným kovem a talent či dar, který dobré myšlenky, dobrá slova či hřejivý úsměv jsou neocenitelnými a nepostradatelnými částmi života a najít je je stejně vzácné jako zrnka zlata v písku a bahně řeky.

A to mě přivádí na myšlenku, že každý člověk je vlastně tak trochu kouzelníkem či čarodějkou-každý se dokáže usmát, vymyslet něco dobrého, promluvitk konejšivým hlasem, pochválit, pochopit...A přesto se nedokáži zbavit dojmu, že nejvzácnějším darem je hlas-hlas, který umí potěšit, zahřát, přimět, ukonejšit, uklidnit, pomoci.
Právě v souvislosti s hlasem mě napadá jedna velice popoulární zpěvačka, kterou kdekdo zná.
Je opravdovou čarodějkou hlasu-jednou hladí jemnými tóny a poté, jen nepatrný okamžik poté, její hlas bouří a probouzí skály k pohybu a proudy řeky obrátit se, téct od moří k pramenům.
Má mnoho tváří a přesto stále jednu-tu, kterou mnoho lidí vidí s neměnným úsměvem a nikdo nevidí, co je za veselým pozlátkem.
Jistě, lze namítnout, že tak to má mnoho jiných a já tu jako hlupák mluvím o jedné ženě, která má na pohled vše, co jen si běžný člověk může přát.
Možná je to pravda, možná jsem jen hlupákem, ale...Někdo zaprodá svou duši bytosti, kterou miluje, někdo se zaprodá své práci či profesi a někdo, jako třeba já, je schopen zaprodat se i samotnému peklu, aby mohl slyšet hlas, který je všemocným léčitelem i vládcem.

Onou čarodějkou je...Nu, hlas je zcela všem znám a nikdo její jméno patrně slyšet nepotřebuje. Ale pokud by...Hana Zaňáková.

Její hlas je opravdu pokladem a, suďte mne kdo chce, pro mne všelékem.


Jednou hladivý i bouřlivý hlas...Zázrak všech zázraků.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama