Červen 2014

Střípky léta

29. června 2014 v 17:00 | Werewolfin |  Others

Po téměř třech měsících...

28. června 2014 v 20:00 | Werewolfin |  Others
Po téměř či po více než třech měsících mi opět do uší zazněla zajímavá píseň...A jako již jednou ve více podáních, dnes však jen ve dvou...Pro změnu.
Jedná se o píseň Jménem lásky z muzikálu Excalibur. Píseň je vlastně rozloučením Ginevry, která stále věří v dobro a omlouvá se za své chyby způsobenou touhou po lásce, a výsměchem Morgany,která odmítá připustit existenci dobrých citů, přestože právě je hledá pod maskou ženy, uznávajíc jen zlo a zášť, ..

První video s podáním této písně je ukázkou nádherně hlubšího hlasu Ivy Marešové jako bíle naivní Ginevry v kontrastu s příjemně chraplavým hlasem Michaely Zemánkové, sršícího ironií a výsměchem, jak se na Morganu sluší, s očekávanou příměsí touhy po štěstí. V úvodu se objevuje Kamil Střihavka ztělesňující Artuše, jenž změnil svůj pohled na svět a lásku, jíž chtěl obětovat vše, nyní jí pohrdá.


V druhém videu se rozezní známý hlas několikanásovné české slavice Lucie Bílé jako Ginevry, která je stále hrdá a tak i ukazuje svou porážku v boji lásky a nebo moci. Morganu, ženu toužící po lásce, ale užívající zcela nevhodné způsoby k jejímu získání, zpívá s výsměchem současnosti v hlase Lucie Vondráčková a téměř nutí sledujícího věřit tomu, že láska je nesmyslem.
Artušem, konajícího to, co považuje za správné a jediné rozumné řešení, je Petr Kolář.
Toto druhé video také ozřejmuje pár dalších faktů z děje muzikálu.
Je tedy hříchem místo růžence mít růži a srdce, které hoří? A jménem lásky prosit o volný pád? Je to hříchem nebo lidskou přirozeností?