Nářek upíra Druhá část, 2. díl

27. července 2013 v 20:50 | Werewolfin
2.díl
"Tedy, tedy…Aby se to křeslo neporoučelo jednou k zemi, příteli. To by se paní Imoggen nelíbilo."
"Paní Imoggen může jít kďasům. A navíc, pokud bych to křeslo opravdu rozsedl, tak bych měl konečně v rukávu něco, čím ti ucpat tvou neomalenou mordu, kdykoliv mi začneš vyčítat, že disponuji přehnaně vysokým majetkem a kromě tohoto domu a jeho zařízení není nikde nic vidět."
"Caime…Tak jsme se naposledy pohádali ještě za_______. A takovou školáckou chybu už vážně neudělám." Dlužno podotknouti, že zmiňovaná hádka měla za následek půlroční pobyt Murmurův na těch nejzapadlejších místech světa, krajiny ledu nevyjímaje, kde nebylo na oheň a tím ani na nezbytný zdroj energie a síly možno narazit. Proto si již dával velký pozor na jazyk a tím se vyhýbal dalšímu odloučení od neustále hořícího krbu, jež ubíral Caimovi nemálo sil, avšak přítomnost tohoto kočkovitého démona za takový odsun drahé energie stála.
"Murmure, cos mi to vlastně chtěl vyčíst?", obrátil se konečně Caim na kočku, jenž mu nyní již po několikáté obcházela za zády. V odpověď´ mu zaznělo jen podrážděné mručení, které se po několika okamžicích konečně změnilo v srozumitelnou větu.
"Mám o tebe starost. Ta kouzla ti berou příliš energie. O šarádách a létání nemluvím. Co když ti někde náhle dojdou síly? Co když tě chytí?! Co když se některé kouzlo obrátí proti tobě. Co když někdo prohlédne tvůj převlek?! Co budeš dělat pak?!" Caim se jen pousmál.

"Pak plně spoléhám na tvou laskavou pomoc a záchranu, drahý příteli."

Kocour se v tom okamžiku změnil v mládě ohnivého draka, jež okolo sebe chrlilo oheň ve stále zvětšujících se kruzích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co zde chcete číst?

Povídky 78.8% (26)
Hudba 18.2% (6)
Filmy 3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama