Nářek upíra ČÁST DRUHÁ

27. července 2013 v 20:40 | Werewolfin |  Povídky
1. díl
Šustot křídel utichl. Ozvaly se tiché, sotva slyšitelné kroky. Vzplál oheň. Ale ne obyčejný oheň. Několik okamžiků po vzplanuití se v plamenech objevila tvář. Výraz v ní byl napůl rozzlobený a papůl ustaraný. On si toho však nevšímal. Svalil se do křesla před krbem.
"Jestli mi chceš vyčítat ten dnešek, tak si ani nesnaž. Stejně tě nebudu poslouchat.", řekl a v hlase mu zněla únava smíšená s trochou, spíše nuceného, pobavení.
"Pro mne za mne si takových holátek měj na každém prstu padesát, ale na kolenou tě prosím dokonči to."
"Co mám dokočit? CO myslíš, že mám dokočit?!"
"Ty moc dobře víš, co máš dokončit! Jsi bampira! Tak se podle toho chovej!"
"Bampira?"
"Upír, ty mezku!" Plamen nyní šlehal až k samému stropu krbu. On toho však nedbal a dál se jen smál. Smích protrhávla temnotu a ticho a ikdyž utichl, přesto zněml dál jako ozvěna ve stěnách a i v hlase původce narušení děsuplného ticha.
"Tak tedy Bampira. Vážně zajímavý jazyk používáš, příteli. Ale příště, prosím, používej můj rodný jazyk. Nebo se začnu bát, že se mne pokoušíš očarovat, Murmure."
V tu chvíli se z plamenů vyšvyhla bengálská kočka a oheň své jazyky stáhl téměř o tři čtvrtiny.
Kočka se několikrát prošla okolo malého, zkomírajícího plamene, zlobně pohazovala ocasem a trhala čenichem. Nakonec se uložila na malý koberec před krbem a zahleděla se z okna do zahrady. Chvíli jen nehnutě pozorovala vrcholky borovic a pohazovala ocasem a poté promluvila.
"Já a čarovat? Zbláznil ses?", otázal se snevinným výrazem Murmur. Jeho oči však prozrazovaly, že kouzla a podobné fígle mu nejsou cizí. Caim se na kocoura podíval se posmutnělým výrazem, přestože se usmíval. Vstal zkřesla a pomalým krokem došel k vysoké skříni, již trhnutím otevřel její do červena hrající dveře vykládané zlatem. Strhl zhlavy černou paruku a nechal si po ramenou splynout sytě rudé vlasy. Kocour se u krbu protáhl a zavrněl. Po paruce následoval i plášť, kabátec, vesta, boty a košile. Poté opět došel ke křeslu u krbu a odevzdaně se položil do jeho měkké náruče.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co zde chcete číst?

Povídky 78.8% (26)
Hudba 18.2% (6)
Filmy 3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama